Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalemine Silahla Saldırıya Uğradı

Öğle saatlerinde meydana gelen silahlı saldırıda Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Samet Güdük ağır yaralanarak ameliyata alındı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut saldırıyı kınadı. Bulut, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın Özel Kalemi Samet Güdük’e yapılan silahlı saldırıyı kınıyor ve şiddeti kınıyorum. Hastanede ameliyata alınan Samet Güdük’e acil şifalar diliyorum. Fail Bir an önce yakalanmalı, hukuk önünde hesap sorulmalı, saldırı herkes için tamamlanmalı “Medikal Park Hastanesi’nde yatan Samet Güdük adına acil 0 RH (-) kana ihtiyaç vardır. Kızılay Kan Merkezlerinden hasta bilgileri ile bağış yapabilirsiniz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın özel kalem yardımcısı Samet Güdük, makamında silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Güdük ameliyata alındı.

Saldırganın ihtiyacı olduğu için kiralanan bir kişi olduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Kan arıyoruz. Şu anda kardeşimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Saldırgan bizim kiraladığımız bir personel. Yapacak bir şey yok.” düşmanlık edin. Samet altın bir çocuktur.”

“ŞÜPHELİ OLAY SONUNDA SUÇ CİHAZIYLA YAKALANDI”

Saldırıya ilişkin Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde silahlı saldırı sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Olayın bir kişi tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. 1980 yılında Adana doğumlu ve Belediye Halk Ekmek çalışanı olan MG isimli kişi, borç sorunu nedeniyle gözaltına alındı. “Şüpheli, olay sonrasında kriminal teçhizatla birlikte yakalandı. Söz konusu olayla ilgili çok taraflı soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

CHP Adana İl Müdürlüğü yetkilileri ise valiliğin açıklamasında yer alan alacak bilgilerini doğrulamadı. Saldırganın yanı sıra çok sayıda vatandaşın da Adana’da yardımseverliğiyle tanınan Samet Güdük’ün yardım ettiğini belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu