Haber

Adana depreminde ölen oldu mu? Adana sakat mı?

Adana Beyin sarsıntısında ölen oldu mu? Adana sakat mı? merak ediliyor. Adana’nın Kozan ilçesinde bu sabah meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki deprem, kentte panik havası yarattı. Peki, Adana depreminde ölen oldu mu? Adana sakat mı?

ADANA DEPREMİNDE ÖLEN VAR MI?

Sabah saatlerinde 5.5 büyüklüğünde depremle sarsılan Adana ikinci kez sallandı. Saat 10:57’de merkez üssü Kozan olan 4,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Son duruma ilişkin açıklama yapan Bakan Koca, “Adana’da yüksekten atlama ve düşen cisimlerden 2 kişi, Osmaniye’de ise yüksekten atlama ve düşmelerden 6 kişi etkilendi.”

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Adana’nın Kozan ilçesinde sabah saat 08.44 sıralarında 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Osmaniye ve Gaziantep’te de hissedildi. 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından yaklaşık 15 dakikada 3 artçı deprem daha meydana geldi.

“İNDİRİLEN BİNA GERİ DÖNÜLMEDİ”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilk depremin ardından yaptığı açıklamada, “Birkaç ahırın hasar gördüğü bilgisi var” dedi. Adana Valisi Süleyman Elban da tüm Adanalılara geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirterek, “10 saniyenin üzerinde sallandık, herhangi bir yıkılma haberi gelmedi. Taramalarımız devam ediyor.” söz konusu.

“8 KİŞİ YARALANDI”

Depremle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bu sabah meydana gelen Adana Kozan merkezli depremde Adana’da 2 kişi eşyalarının zıplayıp düşmesi sonucu, Osmaniye’de 6 kişi de zıplayıp düşmelerden etkilendi. Depremden etkilenenler olay yerine görevlendirilen 8 ambulansla hastanelere sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu