Haber

Aile ve Gençlik Fonu kuruluyor… TBMM’nin bu hafta gündeminde

ANKARA (İGFA) –TBMM Başkanlığı, yeni hafta genel kurul toplantısında görüşülmesi beklenen gündem maddelerini açıkladı.

TBMM’nin resmi internet sitesinde yer alan çalışma planına göre, Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Tasarısı, 14 Kasım Salı günü haftalık çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul’da görüşülecek.

Teklife göre, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı, kamu tüzel kişiliğine sahip Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Fonun yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve Sanayi Bakan Yardımcısı başkanlığında 5 kişiden oluşacak. ve Teknoloji.

Fon Yönetim Kurulu, kaynak aktarılacak projeleri, aktarılacak kaynak miktarını ve harcama programlarını belirleyecek. Ayrıca Fonun mali bilgileri en az 6 ayda bir kamuoyuyla paylaşılacaktır.

BÜTÇE TOPLANTILARI TAKVİMİ

Öte yandan Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2024 bütçesine ilişkin görüşmeler devam edecek. Kurulun yarın Tarım ve Orman Bakanlığı, 14 Kasım Salı günü Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Kasım Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı, 16 Kasım Perşembe günü Milli Savunma Bakanlığı bütçelerini görüşmesi bekleniyor. ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 17 Kasım Cuma günü.

Salı ve Çarşamba günleri TBMM’deki kümelerle siyasi partilerin küme toplantıları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu