Haber

Aklamak isterken iyice batırdı! Hangisi doğru hangisi yalan

  • Haber7

Türkiye 31 Mart’ta sandık başına gidiyor. Yerel seçimlere çok az bir süre kalırken adaylarda çalışmalarını hızlandırdı. Ankara’da Mansur Yavaş ve Turgut Altınok yarışı da bir hayli çekişmeli geçiyor. Son günlerde Türkiye gündemine oturan Mansur Yavaş’ın İngiltere’de yaşayan kızı Çağlayan Yavaş için aldığı ev ve kurdukları şirket konusu hakkında yeni iddialar ortaya çıktı.

Mansur Yavaş kızına aldıkları ev için yaptığı yazılı açıklamada evin değerinin 465 bin sterlin olduğunu, muhalif gazeteci Barış Yarkadaş ise 350 bin pound olduğunu ifade etti. Arada 115 bin pound fark olan iki ayrı açıklama sonrasında, hangisi doğru hangisi yalan söylüyor soruları konuşulmaya başlandı.

Mansur Yavaş kızı Çağlayan Yavaş’ın Londra’daki evinin satın alınma süreci hakkında yaptığı yazılı açıklamada;

Kızı için satın aldıkları Londra’daki evin değerinin 465 bin sterlin olduğunu, 372 bin 999 sterlinlik kısmının mortgage sistemiyle 384 ay vade ile ödeneceğini ve Mansur Yavaş olarak kızına ev satın alınması için 100 bin sterlin hibe ettiğini açıklamıştı.

YAVAŞ FARKLI YARKADAŞ FARKLI SÖYLÜYOR

Muhalefete yakınlığı ile bilinen gazeteci Barış Yarkadaş katıldığı bir TV Programında Mansur Yavaş’ın kızına aldığı ev ile ilgili konuşurken ‘kesin bilgi’ diyerek İngiltere’deki evin satın alma sürecini anlattı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu