Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üçüncü Toplantısını Haziran Ayında Gerçekleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi üçüncü toplantısını Haziran ayında gerçekleştirdi.

ABB Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Birinci Başkan Yardımcısı Fatih Ünal başkanlık etti.

Tutanak özetinin kabul edildiği toplantıda, Meclis Başkanlığına sunulan gündem maddeleri ve komisyon raporları oya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda gündem dışı konuşan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, dünkü meclis toplantısında CHP’li meclis üyesi Sait Atalay’ın Çubuk’ta Alevi köylerine hizmet verilmediği yönündeki iddialarına yanıt verdi.

Dünkü meclis toplantısında yaşananları büyük bir üzüntüyle izlediğini belirten Demirbaş, CHP Milletvekili Atalay’ı kınayarak, “Alevi, Sünni köyü” diye bir ayrım olmadığını söyledi.

Göreve geldiği dönemde her vatandaşa eşit davranılacağının sözünü verdiğini belirten Demirbaş, Çubuk’taki 77 köyden 18’inin Alevi köyü olduğunu belirterek, Aleviler için Aşure Günü programları düzenlendiğini, onlara her türlü takviyenin yapıldığını, Cemevi’nin açılış davetlerine bizzat katıldı.

Demirbaş, mecliste konuşma yaparken iktidar ve muhalefet meclis üyeleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Demirbaş’ın konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Ünal, “Alevi, Sünni” tartışması için değil, hizmet için meclise geldiklerini hatırlattı.

Ünal’ın konuşmasının ardından konuşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, inançlarının temelinde birliğin yattığını, ağzından çıkacak yanlış bir sözün belediyedeki birliği zedeleyeceğini, bu işlere son verilmesi gerektiğini vurguladı. , Ankara’nın sorunlarından başka gündemi olmadığını vurguladı.

Toplantı, diğer meclis üyelerinin gündem dışı konuşmalarıyla devam etti.

ABB Birinci Başkan Yardımcısı Ünal, Köse’nin konuşmasının ardından yarın görüşmek üzere oturumu kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu