Teknoloji

Apple Bir İlki Kırdı! iPhone’da artık USB-C de var! Peki Apple Bunu Neden Yaptı?

Apple sonunda iPhone 15 serisini tanıttı. Milyonlarca teknoloji tutkununun canlı olarak takip ettiği lansmanda serinin en heyecan verici yeniliği temas noktasında yaşandı. elma, iPhone 15Etkinliğin bir üyesi imzaladı ve Yıldırım ilişki noktasını ortadan kaldırdı!

2012 yılında Apple Yıldırım iPhone 5 ile tanıtıldı iPhone 15 serisi ile temas noktasına veda ediyor ve USB-C’ye geçiyor! Böylece iPhone 15 serisi, USB-C bağlantı noktasını kullanan ilk iPhone serisiolmuş.

Peki Apple neden böyle bir atılım yaptı?

Apple’ın USB-C serüveni aslında yaklaşık 10 yıldır devam ediyor. Avrupa Birliği Apple ve diğer şirketlerin piyasadaki onlarca başka cihazla aynı şarj standardını kullanmasını sağlamak için uzun süredir çalışıyor. Kurul en sonunda Ekim 2022’de toplanacak. 100 watt’ın altında şarj olan her şey USB-C kullanmasını gerektiren bir maddeye karar verdi. Amaç e-atığı azaltmak ve ürünlerin maliyetini en azından bir miktar azaltmak.

Apple ayrıca e-atık tüketimini azaltma bilinciyle yola çıktı. Şarj cihazlarını kutudan çıkarmaya çalışınBu hamle eninde sonunda Apple tarafından da onaylanacak, dolayısıyla artık USB-C destekli Apple ürünlerini de göreceğiz.

iPhone 15’in USB-C bağlantı noktasına geçmesi sosyal medyada da geniş yer buldu. Bazıları USB-C bağlantı noktasının daha kullanışlı olacağını söylerken bazıları da bunun Apple’ın pazarlama stratejisinin bir modülü olduğunu savundu. Üstelik Apple USB-C – Lightning Adaptör 985 TL’ye Satıştaeşit.

Bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlara bekliyoruz!

haberkovancilar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu