Ekonomi

Apple’ın App Store Kazançları İlk Çeyrekte Bir Önceki Yıla Göre %12 Arttı – UBS

UBS analistleri Perşembe günü, Apple’ın (NASDAQ:AAPL) App Store’unun Mart çeyreğindeki gelirinin, şirketin bu dönemdeki Hizmet gelirlerine ilişkin tahminleriyle örtüştüğünü bildirdi.

Finans kuruluşu, App Store’un gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre %12 oranında arttığını ve Mart ayında Şubat ayına kıyasla harcamalarda hafif bir artış olduğunu ve bunun da UBS’nin Hizmetler geliri tahminiyle uyumlu olduğunu belirtti.

UBS, “Apple’ın App Store verilerini incelememiz, Mart ayı gelirinin yıldan yıla yaklaşık %13 arttığını gösteriyor, bu da Şubat ayında görülen yaklaşık %11’lik büyümeye göre %2 puanlık bir artış anlamına geliyor (Veri kaynağı: Sensor Tower),” diyerek Apple’ın hisseleri üzerindeki Nötr duruşunu koruduğunu bildirdi.

Ayrıca, “Mart ayında App Store’daki tutarlı performans, çeyreklik büyümeyi %11,6’ya çıkardı ve bu da %11,6’lık Hizmet geliri büyüme tahminimize uyuyor.” denildi.

Ancak UBS, Mart çeyreğine ilişkin olumlu verilere rağmen, bir sonraki yılın Haziran ayı ile yapılan karşılaştırmanın, Mart rakamlarının aksine, yıldan yıla büyümeye bakıldığında yaklaşık %5 puan daha zorlu bir zorluk oluşturduğuna dikkat çekti.

UBS, “Ayrıca, bir önceki yılın Eylül çeyreğinde App Store’un gelirinin yaklaşık %12 arttığını hesapladık, bu da daha zorlu bir ölçüt oluşturuyor ve ‘Hizmetler’ gelir artışının Haziran ve Eylül çeyreklerinde yaklaşık %10’a yavaşlayacağı tahminimizde temel bir faktördür.” açıklamasında bulundu.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu