Haber

Araç İçerisindeki Yanıcı Maddeler Yangın Tehdidi Oluşturuyor

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yurt genelinde etkili olmaya devam ediyor. Bugünlerde araçta unutulan yanıcı maddelerin tehlikeli olduğunu belirten uzmanlar, ısıya maruz kalan bazı eserlerin patlama sonrası araçlarda büyük yangına neden olabileceği tehlikesine karşı uyarıda bulundu.

Son günlerde yurt genelinde etkili olan kavurucu sıcaklara karşı araçlarda uzmanlardan uyarı geldi. Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle unutulan veya çok yüksek sıcaklıktaki araçlara konulan yanıcı eserler tehlikelidir.

Erzincan’da meydana gelen araç yangınlarının istatistiklerine bakıldığında, bu yangınların bazı sebeplerinin araçta unutulan çakmak, powerbank, parfüm ve pil gibi yangına neden olabilecek maddeler olduğu belirlendi.

“Araçta bırakılan eşyalar yangına neden olabilir”

Yangınların sürücülerin kullandığı yanıcı ve yanıcı maddelerden çıktığını belirten uzmanlar, “Araçta bırakılan eşyalardan kaynaklanan yangınlar daha çok sürücülerin kullandığı ve kasıtlı olarak kullandıkları yanıcı, parlayıcı maddelerden kaynaklanmaktadır. Bunlar arasında çakmaklar, çakmak gazı, dolum tüpü, her türlü basınçlı deodorant kutuları ve alkol, parfümeri işleri, ender de olsa, mercek etkisi yapan mercekler gibi her türlü yanıcı maddeler, her türlü yanıcı maddeler bulunmaktadır. ve alkol kolonyası gibi yanıcı sıvılar, araçta şarj edilmek üzere bırakılan piller, piller, powerbank veya cep telefonundaki piller.Gazlı ve fuel-oil motorlu otomobillerde geçişlerde kullanılan hortumların zamanla eskimesi ve gaz kaçağı ile yangınlar çıkabilmektedir. Bunlara kesinlikle uyulmalıdır.Sıcak havalarda araç içerisinde yanıcı ve parlayıcı maddeler bırakılmamalıdır.Özellikle bu son günlerde araç içi sıcaklığın artmasından dolayı bu aksiliklerin oluşabileceğine dikkat etmemiz gerekmektedir. araç. Onlarla ilgili hassasiyetimizi savunmamız gerekiyor. Lütfen araçlarımızda patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler bulundurmayalım, bırakmayalım, unutmayalım. Dolayısıyla kendi güvenliğimiz açısından bu konulara dikkat etmemiz için burada bir tavsiyemiz olacak. Bunun dışında araçlarımızın yıllık bakımlarını da ihmal etmeyelim. Mükemmel yapalım.” – ERZİNCAN

haber-bismil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu