Haber

Başkan Çalık: “Çocuklara adil bir ortam sağlamak zorundayız”

İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Yakuplu Toplum Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltıda ailelerle buluştu. Katılımın yoğun olduğu toplantıda çocuklarla tek tek ilgilenerek onlara ikramlarda bulunan Lider Çalık ve eşi Zehra Çalık, anne ve çocukların taleplerini de dinledi.

“BEYLİKDÜZÜ’YÜ HAYATIMIZIN ORTASINA KOYDUK”

Konuşmasında hayata geçirdiği uygulama ve projeler hakkında bilgi veren Lider Çalık, “Beylikdüzü’nü hayatımızın ortasına yerleştirdik. Beylikdüzü’nde yaşayan komşularımızın mutluluğu için çalışıyorum. Bundan sonra da aynı duyguyla çalışacağım. Her süreçte en çok önemsediğim kişiler; çocuklar, gençler ve kadınlar. Biliyorum ki bir toplumda kadın mutlu olursa, aile de toplum da mutlu olur. Bu mutluluğun devam etmesi için çalışıyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARA ADİL BİR ORTAM SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ”

Çocukların ve annelerin gelişimini destekleyen projeler üretmeye devam edeceklerini belirten Önder Çalık, “Çocukların mutlu ve huzurlu vakit geçirebilmesi için yeni parklar yaparak ilçemize yeşil alanlar kazandırdık. Bizim görev dönemimizde kreş sayımız 11’e çıktı. Ayrıca iki adet anne ve çocuk merkezi kurduk. Çocuklara adil bir ortam sağlamak zorundayız. “Çocuklarımızın gidip ders çalışabileceği yeni spor merkezleri, kültür merkezleri ve kütüphaneler inşa ettik” dedi.

“BU KARDEŞ SİZE ASLA BAHANE OLMAYACAK”

Başkan Çalık, konuşmasına şöyle devam etti: “Vicdanımız ve ahlakımızla bu şehrin ve tüm ihtiyaç sahibi insanların yanında olmaya devam edeceğiz. Vicdanımın ve ahlakımın kabul etmediği hiçbir işe girişmiyorum. Şu andan itibaren bu şekilde oluyor. Bu kardeşin sana asla mazeret üretmeyecek. “Her zaman daha fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu