Haber

Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel’den “Efeslim Kart” ile emeklilere aylık 1000 TL destek!

Asgari emekli maaşının 10 bin TL olarak belirlendiği Türkiye’de Efes Selçuk Belediyesi harekete geçti. Sosyal sorumluluk projelerine değer veren ve dar gelirli vatandaşlara her zaman destek veren CHP’li Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bu kez emeklileri karşıladı. Efes Selçuk Belediyesi, kesintiye tabi olan ve geliri 10 bin TL’nin altında olan emeklilere “Emekli Efeslim Kart” ile aylık 1000 TL destek verecek.

Dar gelirli vatandaşlara ekonomik yardım sağlamayı, toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, sosyal demokrat belediyeciliğin farkını ortaya koydu. Efes Selçuk Belediyesi Lider Filiz Ceritoğlu Sengel’in girişimleriyle; Her geçen gün derinleşen ekonomik kriz, artan yoksulluk ve azalan satın alma gücü karşısında, şehirde yaşayan ve 10 bin TL’nin altında maaş alan emeklilere “Emekli Efeslim Kart” ile 1000 TL destek verilecek.

Destekten yararlanmak isteyen emekliler 26 Ocak tarihine kadar Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilirler. Başvuru kurallarında; Kişinin kayıtlı bir gayrimenkulünün bulunmaması ve hanede ikinci gelir elde eden kimsenin bulunmaması şarttır.

BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL: EMEKLİLERİMİZLE DAYANIŞMA

BÜYÜMEK İSTİYORUZ

Lider Filiz Ceritoğlu Sengel, emeklilerin ekonomik kurallar karşısında zor yaşam koşullarına dikkat çekti; “Alım gücünün giderek düştüğü bir dönemden geçerken emekli maaşının en az 10 bin TL olması gerçekten hepimizi derinden üzüyor. 10 bin TL cezaya çarptırılan emeklilere elektrik faturası, doğalgaz, gıdaya erişim ve yaşam koşullarının karşılanması konusunda yardımda bulunmak istedik. Efes Selçuk Belediyesi, kurulduğu günden bu yana sosyal belediyecilik adına her şeyi dayanışma ağıyla birlikte gerçekleştirmeyi hedefledi. Bu nedenle 10 bin TL gelire sıkışıp kalan emeklilerimizin evdeki tek gelirleri ise, onlara her ay Emekli Efeslim Kart adı altında 1000 TL destek vererek bu dayanışmayı kendi noktalarında büyütmek istiyoruz. “Efes Selçuk, sosyal belediyecilik anlamında Emekli Efeslim Kart ile emekli vatandaşlarımıza 1000 liralık ek destek paketi sağlayacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-senpazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu