Haber

Bitlis’te ‘Altınkalbur Kış Yüzme Şenliği’nde dondurucu suya girdiler

‘Altınkalbur Kış Yüzme Şenliği’nde dondurucu suya girdiler

BİTLİS – Bitlis’te ‘Altınkalbur Kış Yüzme Şenliği’ kapsamında vatandaşlar dondurucu suya girip, dondurucu havada yüzdü.

Bitlis merkezde soğuk suyuyla ünlü Altınkalbur suyuna giren vatandaşlar, sıcaklığın eksi derece olmasına rağmen eğlendi. Beşminare Akademi ve Fikir Derneği’nin düzenlediği ‘Altınkalbur Kış Yüzme Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl 7’ncisi düzenlenen yüzme şenliğine yaklaşık 100 kişi katılırken, sıcaklığın eksi 6 derece olmasını umursamayan vatandaşlar buz gibi suya girerek yüzmeye başladı.

Etkinliği düzenleyen Beş Minareli Akademi Derneği Başkanı Serdar Dürer, Altınkalbur’a dikkat çekmek istediklerini belirterek, bu yıl 7. kez düzenledikleri yüzme etkinliğine katılanlara sağlıklı bir yaşam sürmeleri için teşekkür etti. . Geleneksel hale getirdikleri yüzme etkinliğini bu yıl 7. kez düzenlediklerini ve katılan herkese teşekkür ettiklerini belirten Dürer, “Soğuk sularda yüzmek tüm dünyada gün geçtikçe popüler bir aktivite haline geliyor. Bitlis’in karı, kışı, dereleri ve tüm coğrafi güzelliklerine dikkat çekmek için elimizden geleni yapıyoruz.” “Bu yıl bu etkinliği gerçekleştirmek için burada bir araya geliyoruz. Geçen yıl deprem felaketi nedeniyle ara vermiştik. Bu yıl 7’ncisini düzenleme şansımız oldu. Katılan herkese teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Etkinliğe İstanbul’dan gelen Şerif Fırat ise, “Yaz aylarında defalarca girdiğim bu havuza kışın da ilk kez gireceğim. İlk kez katılıyoruz. Bu etkinliğimiz 7. kez yapılıyor. Bu etkinliğin Bitlis’in tanıtımına katkı sağlamasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” .

Açıklamanın ardından vatandaşlar tek tek havuza girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu