Ekonomi

Boeing’in 787 Dreamliner için Yeni Bir Kalite Endişesini İncelediği Bildirildi

Reuters’in Perşembe günü bildirdiğine göre Boeing (BA), henüz teslim edilmemiş bazı jetlerin gövdelerine yüzlerce bağlantı elemanının doğru şekilde takılmadığını tespit ettikten sonra 787 Dreamliner ile ilgili yeni bir kalite sorununu inceliyor.

Son üretim sorunu, her bir uçak için, jetin gövdesinin orta bölümünün sol ve sağ taraflarına eşit olarak dağıtılmış 900’den fazla bağlantı elemanının yanlış sıkılmasını içeriyor.

Reuters’in konuya aşina kişilere dayandırdığı haberine göre, uçuşların güvenliğine ilişkin acil bir endişe bulunmamakla birlikte, Boeing bu sorunun nedenini belirleme sürecindedir ve soruşturma tamamlandıktan sonra gerekli onarımlar hakkında bir karar verecektir.

Boeing’in hisse senedi fiyatı piyasanın açılmasının ardından %0,6 oranında geriledi.

Habere göre, karbon kompozit dış yüzeyi uçağın gövdesindeki iç destek kirişlerine bağlamak için kullanılan bağlantı elemanları yanlış taraftan sıkılmış.

Reuters, Boeing’in incelemeleri kabul ettiğini bildirdi.

“787 ekibimiz, henüz teslim edilmemiş bazı 787 Dreamliner uçaklarında gövdenin kenarlarının bir araya geldiği bölgedeki bağlantı elemanlarını, kesin mühendislik gereksinimlerimize uygun olduklarından emin olmak için inceliyor. Şu anda hizmette olan uçaklar tehlikesiz bir şekilde uçmaya devam edebilir” dedi.

“Tüm uçakların teslim edilmeden önce teslimat standartlarımızı karşıladığını teyit etmek için gerekli zamanı ayırıyoruz. Müşterilerimiz ve Federal Havacılık İdaresi (FAA) ile yakın iletişimi sürdürüyor ve onlara düzenli güncellemeler sağlıyoruz” dedi.

FlightRadar24’ün verilerine göre, üretimde daha önce yaşanan azalma nedeniyle teslimat hızı normalden daha yavaş olsa da, teslimatlar durmadı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haberkirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu