Haber

Çantanıza veya cebinize bırakılan küçük kablosuz kulaklıklarla takip edilebilirsiniz

ABD’li bir model, Cory ismiyle açtığı TikTok hesabından üç kez görüştüğü bir kişinin çantasına gizlice kablosuz kulak içi kulaklıklardan bıraktığını belirterek kadınları bu yolla takip edilebilecekleri konusunda uyardı.

Cory adlı ABD’li model, küçük kablosuz kulak içi kulaklar hakkında TikTok hesabından hafta başında bir görüntü paylaştı. Daha evvel üç sefer görüştüğü adamın gizlice spor çantasına kablosuz kulaklık bıraktığını belirten Cory, görüştüğü bireye tekraren durumu belirtmesine karşın adamın kulaklıkları almaya gelmediğini söz etti. Bu davranışları kuşkulu bulan Cory, kablosuz kulaklıkların ‘konum belirleme’ üzere uygulamalarla izlenebildiğini vurgulayarak bayanları uyardı.

BİR ÖBÜR OLAYCory’nin videosuna yorum yapan bir kullanıcı “Geçen gece alışverişe gittim ve telefonumdan ‘kablosuz kulakların sizinle birlikte hareket ediyor’ bildirimi aldım ve onlar benim değildi” ifadelerini kullandı. Cory videosuyla birlikte “Dikkatli olun” bildirisiyle bu tip takip aygıtları konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu