Haber

CHP’li Kaya: “Depreme dayanıklı konutların inşası elzem”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, “Zaman kaybedilmeden, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında depreme dayanıklı konutların inşası elzem.” dedi.

Kaya, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen sarsıntı nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremin değil tedbirsizliğin öldürdüğünü tabir eden Kaya, bunu bir defa daha gördüklerini vurguladı.

Daha evvel Düzce’de yaşanan depremi anımsatan Kaya, depremin ardından vatandaşların, kendi konutlarını ve devlet dairelerini depreme dayanıklı hale getirmek için büyük çaba gösterdiğini anlattı.

Kaya, daha önceki Düzce depreminde devlet dairelerinin yıkıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Yine gördük ki Düzce’de adliye binası yıkıldı. Adliye binasının ne kadar dayanıksız olduğu açığa çıktı. Bir sefer daha gördük ki devlet eliyle yapılan, devletin müteahhitleri aracılığıyla yapılan yapılarda önemli bir sorun var. Hiç vakit kaybedilmeden, İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında depreme dayanıklı konutların inşası elzem.”

Kaya, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e davette bulunarak,12 Aralık’ı beklemeden Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’na girenlerin tamamının imtihanı geçtiğini ilan etmesini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu