Haber

Çin’deki Tianjin Limanı’ndan Avrupa’ya Yeni Konteyner Nakliye Hattı Açıldı

TIANJIN, 7 Nisan (Xinhua) — Güney Kore’nin önde gelen nakliye şirketlerinden biri olan HMM, Perşembe günü kuzey Çin’deki Tianjin Limanı ile başlıca Avrupa limanlarını birbirine bağlayan yeni bir doğrudan konteyner nakliye hattı başlattı.

Şirket, haftalık operasyonda 24.000 TEU’luk (1 TEU, 20 fitlik konteyner anlamına gelir) 12 ultra büyük konteyner gemisini işleteceğini söyledi.

Deniz taşımacılığı hattı, Tianjin Limanı’nı İspanya’daki Algeciras, Hollanda’daki Rotterdam, Almanya’daki Hamburg ve Belçika’daki Antwerp limanları dahil olmak üzere Avrupa’nın belli başlı limanlarına bağlayacak.

Bu açık deniz hattı, Çin menşeli mekanik ve elektrikli ekipman ve günlük ihtiyaç malzemelerinin ihracatı için uygun ve verimli nakliye hizmetleri sağlamayı amaçlamaktadır.

HMM (Çin) Limited Şirketi Yönetim Konseyi Lideri Lee Joo-myung, makine, araba kesimleri ve mobilya gibi Çin ürünlerinin bu hatla Avrupa’ya daha hızlı ulaşacağını, nakliye süresini yaklaşık yüzde 15 kısaltacağını ve müşteriler için lojistik maliyetlerini azaltacağını söyledi. .

Tianjin Limanı, Çin’in kuzeyinde bulunan değerli bir limandır. Geçen yıl Tianjin Limanı’nın işlem hacmi 21 milyon TEU’yu aştı ve liman bu alanda dünya çapında 8. sıraya yükseldi.

Kaynak: Xinhua / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu