Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı kurduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en değerli adımını atarak Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı kurduklarını belirterek, “Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığımızın Aleviler tarafından memnuniyetle karşılanmasından memnuniyet duyuyoruz. Anadolu’daki Bektaşi ocaklarını, bu ocaklarda görev yapan mürşitleri ve burada yaşamaya devam eden ruhları görüyoruz. Çok şükür görüyoruz.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem ayı münasebetiyle Pendik’teki Ali Baba Cemevi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Duaların sunulduğu programda iftara katılanlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem orucunun kabul olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu matemde Hüseyin’e ağlayanların iç dünyalarında hüzünden başka bir şey yoktur. Peygamber Efendimiz, ‘Size rızık verdiği için Allah’ı sevin, Allah’ı sevdiğiniz için beni sevin, Ehl-i Beyt’im demiştir. beni seviyorsun çünkü.’ “Ehlibeyti sevmek, adalet ve hakkaniyet, hak ve hakikat konusunda daha titiz olmak demektir. Bu inanç ve kararlılıkla geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en önemli adımını atarak Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı kurduk.” dedi.

Milletin temeli, vatanın çimentosu, devletin temel taşı olarak gördükleri Alevi Bektaşi kardeşlerine özledikleri haklarına kavuşturmak için attıkları bu adımın yeniden hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: aşağıdaki gibi:

“Hamdolsun Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığımızın Anadolu’daki Alevi Bektaşi ocakları, bu ocaklarda görev yapan hocalar ve burada yaşamaya devam eden ruhlar tarafından sevinçle karşılandığını görüyoruz. Biz bu kurumsallığı kabul ediyoruz. gecikmiş bir hak teslimiyeti olarak tek millet olduğumuzu dünyaya ilan eden çerçeve.”

Burada yapılan ibadet ve ikramların Allah tarafından kabul edilmesini dilediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün sizlerle Muharrem orucunu iftar etmekten büyük mutluluk duyuyorum. gözler ve gönüller.Yüce Allah Ehlibeyt hürmetine Onun hürmetine huzurumuzu,birlik ve kardeşliğimizi unutulmaktan muhafaza eylesin.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar programından ayrılırken çevredekiler tarafından sevgiyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftar programında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu