Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da Resmi Törenle Karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Katar’da Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri gezisinin ikinci durağı olan Katar’ın başkenti Doha’da Katar Emiri Pir Tamim bin Hamad Al Thani tarafından resmi törenle karşılandı. İki ülke marşlarının söylendiği törende Erdoğan, karşılama görevlisini selamladı. Törenin ardından Erdoğan ve Al Thani, baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık edecek.

Görüşmede ikili çıkarlar tüm yönleriyle gözden geçirildi, ekonomiYatırım ve yatırım alanındaki projeler başta olmak üzere çeşitli departmanlarda mevcut iş birliğinin daha da ileriye götürülmesine yönelik yapılacak çalışmaların görüşülmesi, küresel ve bölgesel sorunlara ilişkin fikir alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerinin ardından Al Thani tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine yapacağı ziyaretler çerçevesinde Katar’ın ardından yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da KKTC’ye gidecek. – DOHA

haberegirdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu