Haber

Depremzede çocuklar başpehlivanları sıkıştırdı

Büyükşehir Belediyesi’nin Defne’deki çadır kentte başpehlivanlar mindere çıkıp depremzedelerle güreşirken, çocukların keyifli vakit geçirmesi sağlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hatay Defne’de kurduğu çadır kentte yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle çocuklara yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran Büyükşehir, son olarak Kağıtsporlu başpehlivanları çocuklarla Defne’de buluşturdu. Kırkpınar güreşçileri Faruk Akkoyun ve Mustafa Arslan birlikte vakit geçirerek depremzedelere güreş taktikleri öğretti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın takip ettiği karşılaşmalarda güreşçileri nakavt eden çocuklara madalyalarını lider Büyükakın takdim etti.

 

“YARALAR BİRLİKTE SARILACAK”

Deprem bölgesindeki yaraların bir an önce sarılması için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını söyleyen Önder Büyükakın, “Defne’de çadır kentte yaşam alanı oluşturduk. Bu geçici merkezde başta çocuklarımız olmak üzere tüm misafirlerimizin depremin yaralarını kısa sürede sarmasını istiyoruz. Bugün Kağıtpsporlu başpehlivanlarımızı konuk ederek çocuklarımızla buluşturduk. Çocuklarımızın çok eğlendiğini gördük. Hatay’ı ve diğer deprem bölgelerini hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

 

“UMUT OLMALIYIM”

Başkan Büyükakın, “Bir yandan yükler yaşıyoruz, diğer yandan sabırla hoşluklar çıkıyor. Şehirler yıkılsa da insanların kalplerini birbirine bağlayan köprüler dimdik ayakta. Bu ülkenin geleceğinden umutlu olmamız gerekiyor. umudunu kaybetmemelisin. İnşallah bu çocuklardan biri ileride başpehlivan olur. Hayatları normale dönecek. Bunun için milletimizin ve devletimizin gücü yeterlidir. Yavrularımız yine gülümseyecek. İlk günlerin karamsar tablosu ortadan kalktı. Kalıcı alanlar yapıldığında kentte yaşam hızla normale dönecektir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habergerger.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu