Haber

Düzce’de asansörlere sıkı denetim

Sefer DEMİR / DÜZCE (İGFA) –Düzce Belediyesi Planlama ve Şehircilik Müdürlüğü, son günlerde ülke genelinde yaşanan asansör sorunlarına ilişkin Düzce’de inceleme gerçekleştirdi.
Çalışmaları ve alınan kararları kamuoyuyla paylaştık.

Düzce’de 2023 yılı itibarıyla kamu ve özel binalar olmak üzere 1.487 asansörün bulunduğunu paylaşan müdürlük, herhangi bir sorun yaşanmaması için sık aralıklarla kontrol mekanizmasını hayata geçirdi.

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kalender Aydın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Düzce Merkez sınırları içerisinde tesisin 2012 yılından itibaren kuruma tescil edildiğini, A tipi denetime göre tescil işleminin tamamlandığını söyledi. Bu yıl itibarıyla Kamu ve Özel binalar dahil olmak üzere asansör işletme ve bakım yönetmeliğine uygun uygunluk raporları hazırlanmaktadır. 1487 asansör var dedi.

453 ASANSÖR KULLANIMA KAPATILDI

Temmuz 2023’te yapılan kontroller sonucunda emniyetsiz olan 426 Kamu ve Özel bina asansörünü Sedaş İl Müdürlüğü ile koordineli olarak emniyetli hale getirilene kadar elektriklerinin kesilmesini sağlayarak kullanıma kapattıklarını belirten Aydın, şöyle konuştu: Ekim 2023’te 27 adet emniyetsiz Kamu ve Özel bina asansörü yeniden devreye alındı.” Mal güvenliği kapsamında Sedaş İl Müdürlüğü’ne yazı yazarak tekrar güvenliğe kavuşuncaya kadar elektriklerinin kesilmesini sağladık. Toplam 453 asansörün güvenli hale getirilmesi için bu süreci gerçekleştirdik. Düzce Belediyesi olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği birinci önceliğimizdir. Bu durum bundan sonra da bu şekilde devam edecek. “Kontrollerimizi daha da sıkı bir şekilde sürdüreceğimizi vatandaşlarımıza ve kamuoyuna bildirmek isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu