Haber

Ege’den Ege’ye Hatıra: Mezun Farkındalık Bilekliği

Ege Üniversitesi, topluma katkı sağlama misyonu doğrultusunda hazırladığı sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratmaya devam ediyor. “Mezun Farkındalık Bilekliği” sosyal sorumluluk projesi EÜ Mezunlar Bonosu Ofisi tarafından hayata geçirildi. Proje ile öğrencilerin mezun olduktan sonra da Ege Üniversitesi ile aralarındaki sevgi bağının sürdürülmesi amaçlanmaktadır.

EÜ Mezunlarla İlişkiler Sorumlusu Sercihan Kadıoğlu yürütücü, Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Berna Aybartürk ve Öğr. Görmek. Şükran Tümer koordinatörlüğünde, istekli öğrencilerle ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında şans bileziği hazırlandı. “Mezunlarımız Öğrencilerimizle Buluşuyor” etkinliği kapsamında mezunlara ve öğrencilere bileklik dağıtıldı. Etkinliğe konuk olan Egeli sporculara Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak bileklik taktı.

Ege Üniversitesi renkleri kullanıldı

Proje hakkında bilgi veren Sercihan Kadıoğlu, “Üniversitemizin renklerinden oluşan mavi-beyaz iplikler ve şans getirmesi için nazar boncuğu kullanarak mezunlar için fal bileziği şeklinde farkındalık bileklikleri hazırladık. ‘Ege’den Ege’ye hatıra olsun; Hayatının her anında sana şans getirsin!’ El emeği göz nuru mottosuyla hazırladığımız bileklikleri üniversitemizde düzenlediğimiz mezunlar buluşması kapsamında günün anısına mezunlarımıza hediye ettik. Bu bileklikler mezunlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Aynı zamanda küçük bir atölye masası kurarak katılımcılara kendi bilekliklerini hazırlama imkanı sağladık. Dezavantajlı öğrenciler de mezuniyet bileziklerinin hazırlanmasına büyük katkı sağladı. Bu çabanın en güzel örneği Emel Akın Meslek Yüksekokulu öğrencimiz Selin Durgut ve Sanat ve Spor Terapi ve Yaratıcılık Derneği’nden Bilgesu Türkmen’in projemize isteyerek destek vermesidir.”

Projeye destek olmak isteyenler için de açıklamalarda bulunan Kadıoğlu, “Mezun bilekliğimizin üretiminde görev almak isteyen istekli öğrencilerimiz ve mezunlarımız Mezunlar Bonosu Ofisi’ni arayabilir; Onlar için ofisimizde bir atölye hazırlayabildiğimiz gibi, onlar da evlerinde bileklik yaparak katkı sağlayabilirler. Projemize verilen her takviye bizim için çok değerli ve onlar için hem hobi hem de hatıra olacak. Hedefimiz üniversitemizin renklerinde yaka rozeti, ayraç gibi çeşitli tasarımları projemize katmak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberagli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu