Yaşam

Elif Ebru Sakar’ın Turne Yolculuğu Başlıyor!

Piyanist Elif Ebru Sakar, Devekuşu Kabaresi’nden esinlenerek All Saints Kilisesi’ndeki son prömiyerinin ardından 5 modülden oluşan ilk solo piyano albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Albümde kendi eserlerinin yanı sıra farklı bestecilerin post-romantik eserlerine de yer verilecek.

Konser sonrası verdiği bir röportajda “Daha şimdiden Devekuşu Kabaresi’ne teşekkür etme büyüsüne kapılmışken; Davetimi bozmadan, ailesiyle gelen canım Metin Akpınar’ın önünde piyano çalmak hayallerimin ötesindeydi, kendi ailemin önünde de mutlu bir şekilde. Metin’in ailem için çok derin bir yeri var. Konserden sonra onunla baş başa gerçekleşen ve ailelerin takip ettiği kalabalık sohbette sarhoş oldum diyebilirim.”

Bir süredir İstanbulimpro sahnesinde doğaçlama tiyatroda doğaçlama piyano çalan Sakar, “Orada çok değerli oyuncularla tanıştım ve aslında zevk için yapıyorum. Kayıtlar bittiğinde, Kabare turunu planlamak için kafam rahat bir şekilde oturacağım. Hayatım onlardan geçerken tanışmak ve zihinlerini öğrenmek istediğim başka aydın isimler var. Bir gün onlarla tanışmayı hedefliyorum” dedi.

Ağustos ayında albüm kayıtları tamamlanacak olan piyanist, Eylül ayında açıklanacak!

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

efeler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu