Haber

FIBA ​​19 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nda LED Cam Zeminli Kort Tanıtıldı

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından test edilen LED cam zemin kort, İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen FIBA ​​19 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nın 2023 çeyrek finalinde tanıtıldı.

İlk kez resmi bir FIBA ​​turnuvasında tanıtılan ve ASB GlassFloor (Glass Floor) tarafından sağlanan son teknoloji LumiFlex kort, interaktif uygulamalara olanak sağlayan eksiksiz bir teşhir zemini olarak kullanılıyor.

FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, Madrid’deki ilk çeyrek final maçının başlamasından önce sahayı tanıttıktan sonra gurur ve heyecanını dile getirerek, “Bu inanılmaz ve yenilikçi zeminde oynama fırsatı verilen Madrid ve FIBA ​​oyuncuları için tarihi bir gün. Bu noktaya kadar pek çok beklenti vardı ve sonunda bu cam tabanlı kortu tanıtacak olmak gerçekten heyecan verici. Ayrıca, bu cam tabanlı kortu nihayet tanıtabilecek olmak heyecan verici. Ayrıca bu camı sunabilecek olmak heyecan verici -alt saha. çok uygun. Bir kadın etkinliğinde bu LED yerini tanıtarak, stratejik önceliklerimizden biri olan basketbolda kadınlara verdiğimiz değeri de gösteriyoruz.”

FIBA 19 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası 2023, bu akşam İspanya ile Amerika arasında oynanacak final maçıyla sona erecek.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu