Teknoloji

Focal, dünyanın ilk Hi-Fi – Bluetooth® ve ANC kulaklığını tanıttı: Bathys

Focal, adaptif gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip birinci kablosuz kulaklığı Bathys’i tanıttı. Markanın ses bilgisi ve üst seviye kulaklık üretebilme deneyiminin bir sonucu olan Bathys, Bluetooth® çoklu temas seçeneği yahut içerisinde barındırdığı üst seviye Amfi-DAC teknolojisi ile sağladığı kablolu ilişki sayesinde saf bir hi-fi ses sunuyor. Eserin USB-DAC modu, bir bluetooth kulaklık kelam konusu olduğunda, eşsiz…

Focal, adaptif gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip birinci kablosuz kulaklığı Bathys’i ses tutkunlarına tanıttı. Fransa’da üretilen el yapımı Focal hoparlör sürücülerine, yüksek performanslı gürültü önleme teknolojisine, 30 saatten fazla pil ömrüne, premium gövde materyallerine ve çok sayıda çekici özelliğe sahip olan Bathys, seyahatlerinizin yeni olmazsa olmaz Bluetooth® kulaklığı. Focal’in hem Fransa’da hem de dünya çapında 40 yılı aşkın bir müddettir ününden sorumlu olan yüksek kaliteli sesini sergileyen Bathys, detaylı, hassas ve dinamik bir karakter sunuyor.

Müziğin içine seyahat için iki adet gürültü tedbire modu

Bathys, uçak ya da tren üzere yüksek art plan gürültüsü olan seyahatler için optimize edilmiş bir ‘sessiz’ mod, konut ya da ofis üzere alanlarda odaklanmaya yardımcı olmak için bir ‘yumuşak’ mod ve gerektiğinde etrafınızdaki sesleri duymanızı sağlayan bir ‘şeffaflık’ moduna sahip.

Kolay kullanım için rahatça erişilebilen denetim düğmeleriyle Bathys, Amazon Alexa yahut Google Assistant sesli asistanlarına erişim sağlayabiliyor ve sesi özelleştirmek için ayarlanabilir EQ’su ile öne çıkıyor. Eserin sesli asistanlar, EQ ve öbür ayarları Focal tarafından geliştirilen özel uygulamada mevcut.

SBC, AAC, Apt-X™ ve Apt-X™ Adaptive codec bileşenleriyle uyumlu olan Bathys, çok çeşitli ilişki modları (Bluetooth®, Jak, USB) sunarken, kristal netliğinde telefon görüşmeleri için “net ses yakalama’ mikrofon teknolojisiyle eşsizleşiyor.

Bathys pil ömrü açısından 30 saatten fazla kullanım sunarken, süratli şarj işlevi size yalnızca 15 dakikada ekstra şarj ile 5 dinleme müddetini garanti ediyor. Son olarak, tüm kullanımlara uygun optimum kablolu dinleme tecrübesi için kulaklıklarla birlikte iki kablo (4ft (1,2m) 3,5 mm Jack ve 4 ft (1,2 m) USB-C®(USB-DAC modu) tedarikini de sağlıyor.

Fransa üretimi hoparlör sürücüleri

Focal’in Saint-Étienne atölyelerinde üretilen Bathys kulaklıklarının içindeki hoparlör şoförleri, eserlerini geliştirmek için daima yenilik yapan ve nasıl dinlemek istediğinizden bağımsız olarak ülkü tahlili sunan bir markanın uzmanlığından yararlanıyor. Alüminyum/magnezyum diyaframlarıyla Bathys hoparlör şoförleri, son derece hassas bir ses için derin bas, yumuşak tiz sesler ve net vokaller sunuyor. Entegre USB-DAC modu, daha da etkileyici performans için 24 bit / 192kHz’e kadar çözünürlükle gerçek Hi-Fi deneyimi yaratıyor.

Rafine estetik imza

Bathys’in Focal’in ardı açık ve kapalı kulaklıklarından esinlenilerek yapılandırılmış ergonomik tasarımı, kulaklık üzengilerinde magnezyum, baş bandında gerçek deri ve alüminyum üzere rafine gereçleri birleştirerek sağlam bir yapı sunuyor ve rastgele bir baş biçimi için fevkalâde konfor sağlıyor. Kulaklık ızgaraları, son derece estetik kıvrımlarıyla Focal’in ayırt edici kulaklık tasarım kodunu yansıtıyor. Focal’in alev sembolü, kulak kapağının merkezinde, sade ve şık bir görsel efekt için istenirse etkinleştirilebilen beyaz bir art ışık sistemi içeriyor. Bathys’in göze çarpan bir başka özelliği ise şık ve vakitsiz siyah-gümüş rengi…

Daha hafif, daha kompakt ve premium tecrübe sunacak formda tasarlanan bu model, ülkü bir seyahat yoldaşı. Ayrıyeten kulaklıklar, beraberinde çok şık bir taşıma çantası ile teslim ediliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu