Ekonomi

Hakan Akdoğan, İTO’da rekor oyla seçimi kazandı

Tüm Teşebbüsçü Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Lideri Hakan Akdoğan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi seçimlerini büyük farkla kazandı. 1195 oyun 775’ini alan Akdoğan, İTO 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi’nde bugüne kadar bir adayın topladığı en yüksek oyla İTO tarihine de geçmiş oldu.

Oyların yüzde 65’ini alan Akdoğan’ı, Ulvi Özcan başkanlığındaki Turuncu Liste yüzde 24, Mehmet Keklik başkanlığındaki Mavi Liste ise yüzde 10’la takip etti.

‘Beyaz bir sayfa açıyoruz’

Seçim sonrası konuşma yapan Akdoğan, “Bizleri bu önemli günde yalnız bırakmayarak sektörünün geleceği için oy kullanmaya gelen tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sektörümüz ve mesleğimizin geleceği için hep birlikte beyaz bir sayfa açıyoruz. Toplamda kullanılan 1195 oyun 775’ini Beyaz Liste olarak meslektaşlarımız bizlere verdi. Desteklerini karşılıksız bırakmayacağız” dedi.

‘Sektörün değeri artacak’

TÜGEM’deki başarılı çalışmaları İTO’ya taşıyacaklarını kaydeden Akdoğan, “İstanbul Ticaret Odası 21. Gayrimenkul Hizmetleri komitesi 13 bini aşkın üyesi ile sektörümüzün temsil edildiği en önemli kurumlardan biri. Komitede çalışmalarımızda, eğitimden, hizmet bedellerine, bilgi ve belge erişimini kolaylaştırmaktan, gayrimenkul sektörünün değerini artırmaya kadar birçok çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

‘Yol haritamız belli’

Akdoğan, kesimin en büyük meselesinin yetki evraksız yapılan aracılık süreçleri ve kontrollerdeki eksiklikler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yol haritamız var. Öncelikli olarak tapu ve belediye üzere kurumlardan bilgi ve doküman erişimimizi kolaylaştırmak, meslektaşlarımızın bilgi birikimini artıracak, aktüel eğitimler düzenlemek, kesimimizde kayıt dışı çalışanlara yönelik kontrollerin sıklaştırılmasının takipçisi olmak, yetki evraksız aracılık faaliyetlerinin engellenmesini sağlamak, emlak ilan siteleri ile yaşadığımız problemlere tahliller geliştirmek, MLS (Mülk Listeleme Sistemi) projesini İTO çatısı altında da hayata geçirmek, kullanılan mukavelelerin standartlaştırılması ve elektronik ortamda yapılabilmesine ait çalışmalar yapacağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu