Haber

İstanbul’da 14 Motosiklet Çalan Şebekeye Operasyon

İSTANBUL’da son 6 ayda 5 ilçeden 14 motosikleti çalan şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. Zanlıların motosikletleri çaldığı anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son 6 ayda Ataşehir, Ümraniye, Kadıköy, Maltepe ve Sancaktepe’de 14 motosiklet çalan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Polis ekipleri, Ataşehir, Pendik ve Maltepe’de bulunan 4 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 3 zanlı gözaltına alınırken, 10 çalıntı motosiklete el konuldu.

MOTOSİKLETLERİ PATLATARAK YEDEK MODÜL OLARAK SATIYORLARDI.

Şüphelilerin çalınan motosikletlerin bir kısmını imha ederek yedek parça olarak elden çıkardığı, bir kısmını da sahte plaka ve belge düzenleyerek başka kişilere sattığı belirlendi. Zanlıların, motosikletlerini çaldıkları şahıslara sosyal medya üzerinden ulaşarak, çalıntı motosikletlerini satmaya çalıştıkları da belirlendi.

10 MOTOSİKLET SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ Operasyonda ele geçirilen 10 motosiklet, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde sahiplerine teslim edildi.

GÜVENLİK KAMERASINDA HIRSIZLIK ANLARI

Zanlıların motosikletlerini çaldıkları anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde zanlıların gözlerini diktikleri motosikletleri çaldıkları görülüyor. Güvenlik kamerası görüntülerinde, zanlıların park halindeki motosikletlerin direksiyon kilitlerini kırdığı anlar da görülüyor. Operasyonlarda gözaltına alınan 3 hırsızlık zanlısı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bir önceki operasyonda 4 zanlının gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi.

– İstanbulbozuyukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu