Haber

İYİ Parti Gençlik Kolları’ndan yayın kesen TRT’ye protesto

ANKARA– UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Meclis’teki küme toplantısına bir alışveriş sepeti ile çıktı. Akşener’in hayat pahalılığına dair kelamları sırasında kamu yayıncısı TRT canlı yayını sonlandırdı.

İYİ Parti Gençlik Siyasetleri Koordinatörü Orhun Ertürkmen, DÜZGÜN Parti İstanbul Gençlik Kolları ile birlikte TRT’nin İstanbul Ulus’taki binası önünde, “TRT Vergilerimizle Yayın Yapıyorsun Unutma” pankartı eşliğinde açıklama yaptı ve kuruma reaksiyon gösterdi.

‘TRT VATANDAŞA YANSIYAN ZAMLAR ANLATILIRKEN YAYINI KESTİ’

İYİ Parti Genel Lideri Akşener’in, Türkiye’de yaşanan zorlukları görünür kılmak ismine 1 yılda yaşanan enflasyonu gözler önüne seren bir konuşma yaptığını belirten UYGUN Partili Ertürkmen, “Ancak tam bu esnada, vatandaşın bu ürünleri alırken ödediği vergilerle yayın yapan, ülkemizin resmi kanalı olan ve her vatandaşa, her partiye eşit uzaklıkta objektif bir yayın politikası izlemesi gereken TRT, vatandaşa yansıyan zamlar anlatılırken yayını kesti. Tam da bu yüzden ben şu an burada, Genel Başkanımızın kesilen konuşmasındaki o kısmı yineleyeceğim” dedi.

Akşener’in konuşmasının TRT’de yayınlanmayan kısmını okuyan ve bir yıldaki besin oranlarında yaşanan değişimi aktaran Ertürkmen, “Yani açıkça görünen o ki, yozlaştırmayı ve vasatlaştırmayı bir siyaset olarak seçen iktidar, devletimizin her kurumunu kendine benzetmeye çalışıyor. Tayyip Beyefendisi Üzmeyen İstatistik Kurumu olan TÜİK’in milletimizin acı gerçeklerinden çok uzak bilgileriyle, TRT’nin doğruları değil sadece iktidarın duyulmasını istediği şeyleri milletimize sunduğu haberleriyle devletimizin prestiji yerle bir edilmek isteniyor. Ancak kimse merak etmesin, UYGUN Parti olarak bizler her vakit milletimizle bir ve bir arada olacağız” sözlerini kullandı. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu