Haber

İZDEDA depremzedelere yönelik çalışmalarını duyurdu

İzmir Deprem Mağdurlarıyla Dayanışma Derneği (İZDEDA), depremden sonraki 36 ayda yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bayraklı ilçesine bağlı Manavkuyu ​​Mahallesi’ndeki dernek binasında basına açıklama yapan Dernek Başkanı Haydar Özkan, 30 Ekim İzmir Depremi ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı diledi.

Depremden sonraki 36 ayda yaptıkları çalışmaları değerlendirmek için açıklama yapma ihtiyacı hissettiklerini belirten Özkan, “Orta ve hafif hasarlı olanlarımız için rezerv alanından öncelikli satış talebimiz olumlu karşılandı ancak bu talebimiz olumlu karşılandı. Henüz sonuçlanmadı. Bu nedenle depremzedelerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Proje alanında 11 konut, rezerv alanında 11 konut bulunuyor. Bölgede 146 işyeri ise seçim yapılmadığı için teslim edilemedi. piyango. Hak sahiplerinin mağduriyeti giderilemedi.” dedi.

Rezerv alanında teslim edilen bazı konutlarda yaşanan sorunların çözümü için çalışmaların sürdüğünü belirten Özkan, depremzedelerin en önemli sorununun kredi faizleri olduğunu kaydetti.

Kredi faiz oranlarıyla ilgili sorunlara bir türlü çare olamadıklarını belirten Özkan, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenlere verilen hibe ve kredi desteklerinden İzmir depremi mağdurlarının yararlanamadıklarını, bu durumun da devam ettiğini belirtti. onları incitmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu