Haber

Kaçak yollarla ülkeye getirilen hayvanlar Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne yerleştirildi.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne yasa dışı yollarla ülkeye getirildiği belirlenen Çin su ejderi, papağan ve makak maymununun da aralarında bulunduğu 108 hayvan yerleştirildi.

İstanbul Tabiatı Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçak yollarla yurda getirildikleri belirlenirken, 108 hayvana el konularak gözaltına alınarak Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirildi.

Sağlık kontrolünden geçen hayvanlar yuvalarına yerleştirildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanat bahçesine yeni katılacak üyelerin en uygun zeminlerde ve doğal ortamlarına uygun olarak bakılacağını söyledi.

Hayvanat bahçesinde sevginin değerli olduğunu ifade eden Şahin, “Gaziantep Hayvanat Bahçesi hem Avrupa’nın hem de dünyanın sayılı merkezlerinden biri. Buraya gelenler hayat buluyor. Mutlu mesut yaşamaya devam ediyorlar. Burada doğurganlık çok yüksek. Normalde aslanlar aslanlar. kaplanlar burada en fazla ikiz doğuruyor. Dördüz doğuruyor. Gastronominin memleketi olması da burada yardımcı oluyor. Onlar mutlu, onlar mutluysa biz de mutluyuz.” söz konusu.

Şahin, hayvanat bahçesindeki “uğur böceği” için bahçe yaptıklarını, Türkiye’nin en büyük akvaryumunu da buraya kuracaklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Savunma Daire Başkanı Celal Özsiyonlar, İstanbul Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü’nden getirilen 108 hayvanın sürüngenlerle dolu olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu