Haber

Kurtuluş Kuş’un nitelikli cinsel saldırı davası devam ediyor

Nitelikli cinsel saldırı suçlamasıyla tutuksuz yargılanan müzisyen Kurtuluş Kuş’un davasının üçüncü duruşması dün Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Savcı, Kuş’un “nitelikli cinsel saldırı” suçundan en az 12 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, Kuş hakkında adli kontrol tedbirinin uygulanmasına karar vererek duruşmayı 2 Ekim’e erteledi.
Pop şarkıcısı Kurtuluş Kuş’a 2022 yılında 19 yaşındaki BB’ye nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla açılan davanın üçüncü duruşması dün Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Kurtuluş Kuş, müşteki BB ve aile yakınları ile parti avukatları katıldı. Duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Avukat Ali Emen de katıldı.
AİLE BAKANLIĞI AVUKATI KUŞ’UN TUTUKLU OLMAK ÜZERE YARGILANMASINI İSTEDİ
Duruşmada söz alan sanık avukatları, olay yerinin incelenmesini talep etti. Bu talep üzerine konuşan müşteki avukatı Burcu Ece Güler, talep edilen keşfin yargılamayı uzatacağını belirterek keşif talebinin reddini talep etti.
Mağdur BB ise şikayetinin devam ettiğini belirterek olumsuz hususları kabul etmediğini söyledi. BB’nin avukatı Ali Emen de sanıkların tutuklu yargılanması gerektiğini belirtti.
SAVCI KUŞ’UN “NİTELİKLİ CİNSEL SALDIRIDAN” CEZALANDIRILMASINI TALEP ETTİ
Mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Kurtuluş Kuş’un “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıla kadar cezalandırılmasını ve adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasını talep etti.
Sanık avukatları da mütalaaya katılmadıklarını belirterek esasa ilişkin savunmalarını yapmak için ek süre talep ettiler.
MAHKEME DURUŞMAYI ERTELENDİ, KUŞ İSİMLİ DENETİM ÖNLEMLERİNİN UYGULANMASINA KARAR VERDİ
Mütalaası hakkında konuşan sanık Kuş, “Mütalaaya katılmıyorum, önceki savunmalarımı tekrar ediyorum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.
Sanık avukatlarının ek süre talebini kabul eden mahkeme, Kuş hakkında adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verdi. Heyet keşif talebini de reddetme kararı alarak duruşmayı 2 Ekim’e erteledi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

konak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu