Yaşam

Matematiğin kalbi 6 gün boyunca Gölcük’te atacak

Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen; Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlere matematik sevgisini öğrencilere aşılamada rehberlik edecek “Matematikte Disiplinlerarası Girişimlerle Buluşalım Projesi” Kervansaray’da başladı.

Gölcük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “Matematikte Disiplinlerarası Girişimlerle Tanışın Projesi” Kazıklı Kervansaray Kültür Binası’nda başladı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4004 Doğa ve Bilim Okulları programı tarafından desteklenen proje, Türkiye genelindeki öğrencilere öğretmenler aracılığıyla matematik sevgisini aşılayacak. 15 farklı ilden projeye katılan 30 matematik öğretmeni, okullarında aldıkları eğitimi uygulayarak öğrencilerinde matematik bilinci oluşturacak.

PROJE MATEMATİK ÖĞRETMENLERİNE REHBER OLACAK

Kervansaray’da gerçekleştirilen projenin açılışına Kocaeli Vali Yardımcısı Gölcük Kaymakam Yardımcısı Ali Ada, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, proje koordinatörü öğretmenler, öğretim görevlileri ve matematik öğretmenleri katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.

UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN EĞİTİM VERİLECEK

Kocaeli Üniversitesi, Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Kocaeli Bilim Merkezi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gölcük Yücel Koyuncu Bilim ve Sanat Merkezi’nin katkılarıyla hazırlanan proje, haziran ortasında 6 gün sürecek. 19-24. Uzman eğitmenler tarafından projeye katılan öğretmenler; GeoGebra’da Özel Dikdörtgen Oluşturma ve Tanımlama, Grid Yönlendirme, Dünya ve Matematik, Doğada Fraktallar, Fraktal Sanat, Robotik Kodlama, Sessiz Üçgenler başlıkları altında eğitimler verilecektir.

MATEMATİKTE BAŞARILI VE GÜVENLİ ÖĞRENCİLER YETİŞECEK

Projeye katılan öğretmenler orta disiplin eğitim sistemini kullanacaklar ve okullarında öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğe olan ilgilerini artırmak için etkinlikler düzenlenecek. Proje ile öğrenciler; Matematikte daha başarılı ve özgüvenli bireyler olarak büyüyeceklerdir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

niksar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu