Haber

Mehmet Şimşek Kabinede Olacak mı? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın yanıtladı

2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin belirsiz sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yarışı önde kapattı. OySonuçların netleşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kurulacak yeni Kabine hakkında da konuştu.

“NİHAİ SONUÇLAR 1-2 GÜN İÇİNDE AÇIKLANACAK”

Kalın, “Takvim, YSK’nın açıklayacağı tarih ve kesin sonuçlara göre şekillenecek. Bildiğiniz üzere YSK iki kesin açıklama yapacak. Biri milletvekilliği, diğeri de Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili. YSK’nın milletvekili seçimlerinin kesin sonuçlarını ne zaman açıklayacağını bilmiyorum, elinde olan bir konu ama 1-2 gün içinde açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİN KESİN SONUÇLARI BU HAFTA AÇIKLANACAK”

Kalın açıklamalarına şöyle devam etti; “Aynı şekilde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kesin sonuçlarının da bu hafta açıklanması bekleniyor. Bu olaydan sonra milletvekilleri yemin sürecini başlatıyor malumunuz. Cumhurbaşkanımız için de bir gerçek var. bu hafta ne zaman açıklanacağını bil bakalım çarşamba mı perşembe mi cuma mı olacak ona göre bir sonraki takvime devam ederiz.

“BÜYÜK KATILIMLI BİR BAŞLANGIÇ TÖRENİ OLACAK”

Tabii Cumhurbaşkanımızın TBMM’de yemin ettikten sonra muhtemelen 2018’de olduğu gibi aynı günün akşamı açılış töreni yapılacak. Uluslararası konuklar, cumhurbaşkanları davet edilecek. Vatandaşlar davet edilecek. Cumhur İttifakı’nın paydaşları orada olacak. Yine büyük bir katılımla törenin başlaması için tören düzenlenecek. Bütün bunlardan sonra tabii ki bir de Bakanlar Kurulu açıklaması var. Elbette kesin tarihi ve saati belli değil. Tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra bu şekilde ilerliyor.”

MEHMET ŞİMŞEK KABİNE KATILACAK MI?

Mehmet Şimşek Kalın, Cumhurbaşkanı’nın Kabine’de yer alıp almayacağı konusundaki soruya da yanıt verdi. Önümüzdeki günlerde daha da şekillenecek. ekonomiSiyasetimize katkı sağlamaya devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu