Haber

Meslek lisesi öğrencisi hayalindeki lisede öğretmen oldu

GÜMÜŞHANE’de meslek lisesinde okurken hayalini kurduğu Gümüşhane Lisesi’nde Beden Eğitimi öğretmeni olan Cengiz Yılmaz (50), öğrencilerini spora yönlendiriyor. Öğrencilerine aşıladığı spor sevgisiyle birçok başarıya imza atan Yılmaz, “Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için spor yapmaya teşvik ediyoruz.”

Gümüşhane Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olan Cengiz Yılmaz, ortaokuldan mezun olunca lise eğitimini Gümüşhane Lisesi’nde yapmak istedi. Yılmaz’ın isteği üzerine babası oğlunu Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü’ne yazdırdı. Babasının ısrarı ile meslek lisesinde okuyan Yılmaz, üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Beden Eğitimi bölümünde tamamladı. Spor Liseden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2 yıl Trabzon’da görev yapan Yılmaz, 1998 yılında Gümüşhane Lisesi’ne atandı. Öğrenci olmayı hayal ettiği okulda beden eğitimi öğretmeni olarak göreve başlayan Yılmaz, 25 yıl sonra hedefine ulaştı. Öğrencilerini sportif faaliyetlere teşvik eden ve yönlendiren Yılmaz, şehrin ilk kız bowling takımının kurulmasına öncülük etti.

“GÖREVİMİ HAYALİMDEKİ LİSEDE YAPIYORUM” Öğrencilerine sporu sevdiren Yılmaz, “Farklı illere gidip mesleğime devam edebilirim. Kendi çocuklarımıza sporu aşılamak için çaba harcıyorum. Biz de kaldık. Gençlere sporu sevdirmek ve sporcu yetiştirmek amacı ile Gümüşhane’de bu yolda devam ediyoruz.Okul sporu olarak voleybol.Basketbol, ​​hentbol,futbol,futsal,bowling,masa tenisi gibi hemen hemen tüm branşlarda sayısız şampiyonluklar kazandık.Son olarak Geçen yıl bowlingde Türkiye 2.’si olduk.Gümüşhane sosyal olarak çok gelişmiş bir şehir değil.Çocuklarımızı zararlı ve kötü alışkanlıklardan korumak için spor yapmak istemiyoruz.Biz teşvik ediyoruz” dedi.Lise öğrencisi Yağmur Akkoyunlu (18) öğretmenlerinin kendilerine rol model olduğunu belirterek, “Cengiz hocamız bana her konuda örnek oluyor, ben de bir sporcu olarak onu örnek alıyorum. Hocamızla katıldığımız yarışmalarda birinci olduk. Ortaokulda okurken akademik başarılar. “Mimarlık, dişçilik gibi meslekler edinmek istiyordum. ‘ÖĞRETMENİMİZ YETENEKLERİ KEŞFEDİYOR’

11. sınıf öğrencisi Rüya Çubukçu (16), “Basketbol takımının kaptanıyım. Katıldığım yarışlarda birinci oluyoruz. Bu çok güzel bir duygu. Hedeflediğim üniversiteyi kazandığımda spor takımlarına katılacağım. Veliler öğrencilerinin akademik olarak gelişmelerini her zaman isterler ama Cengiz hocamız yetenekleri keşfeder ve yol gösterir” dedi.

haber-uzumlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu