Haber

Milli motosikletçiler Çekya’da yarışacak

Milli motosikletçilerden Toprak Razgatlıoğlu Dünya Superbike Şampiyonası’nda, Bahattin Sofuoğlu ise hafta sonu Çekya’da düzenlenecek Dünya Supersport Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Dünya Superbike Şampiyonası ve Supersport Şampiyonası’nın sekizinci ayak yarışları, 28-30 Temmuz tarihlerinde Çekya’daki Brno Pisti’nde koşulacak.

Toprak Razgatlıoğlu, 28 Temmuz Cuma günü Pata Yamaha Prometeon kadrosuyla ücretsiz antrenmana katılacak. Toprak ilk yarışına 29 Temmuz Cumartesi saat 15.00 CET’de başlayacak ve 30 Temmuz Pazar saat 12.00 CET’de süper kutup yarışında ve hafta sonunun ikinci yarışında saat 15.00’te hızlanacak.

Bahattin Sofuoğlu Çekya’da da yarışacak

Dünya Supersport Şampiyonası’nda sezonun 8. maçı Brno Pisti’nde koşulacak.

Ay yıldızı ile bu klasmanda Türkiye’yi temsil eden Bahattin Sofuoğlu, 28 Temmuz Cuma günü MV Agusta Reparto Corse takımıyla ücretsiz antrenmanda, 29 Temmuz Cumartesi günü ise saat 16.15’te ilk yarışta yarışacak.

Supersport’ta 30 Temmuz Pazar günü saat 13.30’da pilotlar hafta sonunun ikinci yarışı için start çizgisinde yerlerini alacaklar.

Diğer taraftan; Bu klasmanda yer alan Kawasaki Puccetti Racing’den genç milli sporcu Can Öncü, sakatlığı nedeniyle Çekya’da yarışamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu