Teknoloji

MSI Kullanıcıları Tehlike Altında: Siber Saldırıdan Kaynaklanan Milyon Dolarlık Bilgi Boşluğu!

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi MSI, geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya maruz kaldığını açıklamıştı. Günler önce konuşulan argümanları doğrulayan Tayvanlı şirket, akının bazı önemli şirket ve ürün bilgilerinin sızmasına neden olduğunu düşünüyor. Dahası, geçmişte saldırıyı üstlenen bir fidye korsan grubu, sızan bilgiler için milyonlarca dolar istiyor. Detaylar burada…

Ülkemizde oldukça popüler olan ünlü bilgisayar markası, bir hacker kümesi tarafından siber saldırıya uğradığını internet sitesinde duyurdu. Şirket, güvenlik açıklarını ve saldırı sonucunda hangi bilgilerin çalındığını araştırdıklarını söyledi.

Donanım üreticisine yapılan saldırının sorumluluğunu üstlenen bir bilgisayar korsanı kümesi, MSI yapılarının kaynak koduna, BIOS yapıtlarına, özel anahtarlara, MSI donanımı için değerli olan ve toplam boyutu 1,5 TB’ı aşan verilere sahip olduklarını iddia ediyor.

Hacker çetesi Money Message, 6 Nisan’da çaldıkları bilgiler için şirketten tamı tamına 4 milyon dolar fidye talep ettiklerini söyledi. Bilgisayar korsanları, talep edilen fidye ödenmezse verileri internete yayacaklarını da sözlerine ekledi.

Fidye iddiasını şimdilik doğrulamayan şirket, kullanıcı bilgilerinin sızdırılıp sızdırılmadığına dair net bir yanıtlarının olmadığını belirterek, saldırının ardından hızla gerekli birimlere ulaşıldığını ve veri kurtarma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce MSI iddia edilen fidyeyi ödemeli mi? Yorumlarda buluşalım…

kocaali-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu