Haber

Muş’ta 4 mahallede gençlik ve kültür merkezleri yapıldı

Muş Belediyesi, gençlerin ve bayanların sosyokültürel gelişimlerini desteklemek, eğitimlerine katkı sunmak ve maharet kazandırmak emeliyle 4 mahallede gençlik ve kültür merkezi yaptı.

Belediye Lideri Feyat Asya, misyona başladıklarından itibaren gençlere, bayanlara ve çocuklara yönelik faaliyet alanları oluşturmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Bu gayeyle mahallelerde Bilgi Meskenleri yaparak faaliyete geçirdiklerini belirten Asya, “Bunun yan sıra inşa ettiğimiz gençlik merkezini kısa müddette bayanların, gençlerin ve çocukların hizmetine sunacağız. Bu merkezleri bayanlara ve erkeklere hizmet verecek formda inşa ettik. Merkezlerde bayan ve erkek mescitleri, bilgisayar, dikiş-nakış, fotoğraf, ebru, çizgi sanatları, el sanatları ve halı kursu odaları, derslikler, kütüphane, Kur’an-ı Kerim dersliği ve konferans salonu yer alıyor. Bu merkezlerin kapılarını gençlere kısa müddette açacağız. Bayanlarımıza da birçok branşta meslek edindirme kursu imkanı sağlanacak.”

Merkeze bağlanarak köyden mahalle statüsüne alınan Güzeltepe, Bağlar, Sütlüce ve Sunay mahallelerinde birer gençlik merkezi yaptıklarını anlatan Asya, kadınların aile bütçesine destek sunmaları için merkezlerde kursların açılacağını belirtti.

Asya, “Kurslarda bayanlara yönelik okuma yazma, bilgisayar, Kur’an-ı Kerim kursları ile sportif faaliyetler için ortam oluşturduk. Halkımıza duyurumuz şudur, bu üslup merkezlerimizden istifade etsinler, çocuklarını buralara göndersinler. Çocukların kaliteli vakit geçirmeleri ismine elimizden geleni takımımızla vermekteyiz.” dedi.

Güzeltepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Karakaya ise mahallede yapılan gençlik merkezinde kadınlar ve çocukların kursa katılarak meslek öğreneceklerini belirterek, “Kadınlarımız mesken hanımı. İnşallah burada yapılan gençlik merkezindeki kurslara katılarak hem meslek öğrenirler hem de aile bütçelerine katkı sağlarlar. Bu hizmetten ötürü belediye liderimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu