Haber

Nagehan Alçı: “Bu Vahşeti Alkışlayan Bir AK Partiyi Destekleyemem”

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, AK Parti’yi eleştirdiği yazısında, “Bu zulmü alkışlayan bir AK Parti’nin yanında olamam, olamam.”

Son olarak Bolu Belediye Meclisi’nde AK Parti Meclis Üyesi, ‘Nagehan Alçı artık Millet İttifakı’na katıldı’dedi Belediye Başkanı Tanju Özcan esprili bir şekilde. “Nagehan Alçı bizim tarafımızı tuttuysa bu iş biter. Artık iktidardayız”cevabını vermişti.

Habertürk’teki yazısında bu diyaloğu hatırlatan Alçı Tanju Özcan zihniyetine hiçbir şekilde ve hiçbir koşulda katılamam ve katılamam. Tanju Özcan’ın olduğu tarafa asla gitmem, gelemem. Tanju Özcan gibilerin yanında yer alırsam kendime ihanet etmiş olurum.söz konusu.

“Osman Kavala ve Hakan Altınay gibi insanları ezen bir siyasi tarafta olamam”

Alçıpan yazısının devamında AK Parti meclis üyesinin söylediklerine ilişkin şu yorumu yaptı:

Nasıl bir AK Parti’li olduğunu bilmiyorum. Osman Kavala ve Hakan Altınay’a yapılan zulmü meşrulaştıran otoriter-totaliter bir AK Partili mi?

Yoksa bu hukuk skandallarından samimi olarak rahatsız olan ama maalesef sessiz kalan, bizzat görüştüğüm AK Partililerden biri mi?

Festival ve konser yasağını alkışlayan AK Partililerden mi? Yoksa bunları kaymakamların işgüzarlığı olarak görüp rahatsız olan AK Partililer mi?

Ekrem İmamoğlu’na siyasi yasak getirilmesini savunan AK Partililerden biri mi? Yoksa AK Partililerin bu yargı darbesi kafasına mı uzak?

Osman Kavala ve Hakan Altınay gibi parlak insanları ezen, festival ve konserleri yasaklayan, muhaliflerine siyasi yasaklar uygulayan, yeri geldiğinde militarist ve yayılmacı söylemlerde bulunan bir siyasi tarafta olamam.

Türkiye’yi AB üyesi yapmaya kararlı bir AK Parti’den yanayım. Ben bu vahşeti alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam, olamam.

Tanju Özcan ile bire bir görüşmem. Bu sebeple AK Parti üyesi ‘Nagehan Alçı sizin tarafınızı tutmuştur’ çöplüğüdür. Ancak mevcut otoriter rejim bloğunun ve kurulu düzenin bir parçası değilim ve olamam.’

inonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu