Yaşam

Nihat Hatipoğlu Yıllarca Sorulan ve Merak Edilen ‘Dövme Yaptırmak Günah mı?’ Sorunuzu Cevapladı!

ATV ekranlarında iftar ve sahur saatlerinde yayınlanan Nihat Hatipoğlu’na yıllardır “Dövme yaptırmak günah mı? Dövme yaptırmak ibadete engel mi?” sorularını yanıtladı.

Kimi acısını, kimi memnuniyetini, kimi de sevdiklerinin güzel anılarını kaleme alıyor. Bazıları estetik açıdan hoş göründüğü veya başkaları tarafından beğenildiği için dövme akımına katılıyor.

Bazen hem yaptıran hem de yaptırmayı düşünen kişinin aklında pek çok soru vardır… Dövme yaptırmak günah mı? Dövme yaptırmak ibadete engel olur mu?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte kanalların yayın akışlarında yerini alan dindarların sıkça karşılaştığı sorular bunlar. Bu soru Nihat Hatipoğlu’na sürekli soruluyor ve sorulmaya da devam ediyor.

Önceki gün iftar programında izleyicilerin sorularını yanıtlayan Nihat Hatipoğlu, İzmirli bir gencin sorusunu yanıtladı.

26 yaşındaki adam, “16 yaşında dövme yaptırdım, pişmanım. Sildirmeyi düşünüyorum. Dövme yaptırmak günah mı? Namaza engel olur mu?” diye sordu.

Nihat Hatipoğlu “Güzel de gözükmüyor. Hep aynı duruyor lekeye yaraya benziyor. Peygamber Efendimiz böyle kalıcı şeylere tahammülü yok. Keşke yaptırmadan önce bulsaydınız sorsaydınız” Ben.” söz konusu.

cildinize zarar vermeyin

erkekler dövme yaptırmaz

“Yine de ibadetini yap. O dövme seni ibadete, Allah’a, Peygamber’e yakınlaşmaya, dinini yaşamaya engellemez. Sakın özürlüsün diye uzak durma.”

Nihat Hatipoğlu, gençlere tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmedi. “Bildiğim kadarıyla geçen yıllarda Amerika’da üniversitelerde yasaklanmıştı, ileride hastalıklara yol açar diye deri altı derisini yasakladılar. Cildinize zarar vermeyin” dedi.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu