Haber

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Eroğlu: “PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin en büyük düşmanıdır”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Eroğlu: “PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin en büyük düşmanıdır”

” Terör örgütünün maşası olan HDP, Diyarbakır’daki kardeşlerimizin kepenklerini kapattırıyordu. Artık anlayış değişti. Bu anne ve babalar HDP’nin kepengini indiriyor”

DİYARBAKIR Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı önündeki ailelerin çocuklarının nasıl dağa kaçırıldığını dinledi. Eroğlu, “PKK, dünyanın en lanet terör örgütüdür. PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin en büyük düşmanıdır” dedi.

Terör örgütü mensuplarınca çocuklarının dağa kaçırıldığını sav edip, 3 Eylül 2019 yılında farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti bin 184 gündür devam ediyor. Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ailelerle görüşerek çocukların nasıl kandırıldığı, nasıl kaçırıldığını dinledi. Eroğlu, terör örgütü PKK’nın anneleri, babaları, evlatlarının dağa kaçırdığını hatırlattı. Bu çocukların hayallerinin büsbütün mahvedildiğini belirten Eroğlu, PKK, dünyanın en lanet terör örgütüdür. PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin en büyük düşmanıdır. Bunu özetle vurgulamak istiyorum. Zira bu kardeşlerimize en büyük ziyanı verdi.” dedi.

“Buradaki anne ve babalarımıza gönülden teşekkür etmek istiyorum” diyen Eroğlu, “Devletimiz her daim yanlarındadır. Bu kandırılan, kaçırılan evlatların anne ve babalarına kavuşturulması için devletimiz her türlü çalışmayı yapıyor. Şu ana kadar 39 evladımız anne ve babalarına kavuşturduk. Onları da dağlardan temizleyeceğiz. Daha evvel bu terör örgütünün maşası olan HDP, Diyarbakır’daki kardeşlerimizin kepenklerini kapattırıyordu. Artık anlayış değişti. Bu anne ve babalar HDP’nin kepengini indiriyor.” Sözlerinde bulundu.

Eroğlu ve beraberindekiler, aileleri dinledikten sonra ikramda bulunarak alandan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu