Haber

Raylara Yaklaşan Tren Son Anda Durdu Selin Çökert

Denizli’de 4 gün aradan sonra yeniden meydana gelen sel, demiryolu hattında çökmeye neden oldu. Arazilerini kontrol etmeye giden vatandaşlar, çöken kısma yaklaşan treni son anda durdurarak bir facianın önüne geçti.

Denizli’de geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen sel, akşam saatlerinde yeniden yüzünü gösterdi.

Kent merkezinde çok sayıda konutun sular altında kaldığı sel, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımın ardından demiryolunu da vurdu. Şiddetli yağmurun ardından kanaldan taşan sular, tarım alanlarıyla birlikte bölgeden geçen İzmir-Aydın-Denizli demiryoluna büyük zarar verdi. Demiryolunun Pamukkale ilçesine bağlı Goncalı ve Korucuk mahallelerinin ortasında oluşan su birikintisi nedeniyle çökme meydana geldi.

Arazilerini incelemek için bölgeye gittiklerinde demiryolundaki çökmeyi fark eden vatandaşlar, durumu ilgili birimlere bildirdi.

O sırada bir trenin yaklaştığını gören vatandaşlar, o tarafa gerçek koşarak treni durdurdu. Ciddi bir çökme nedeniyle geçişine izin verilmeyen tren, en yakın istasyona yönlendirildi. Trenden indirilen yolcular başka araçlarla gidecekleri yere ulaştırıldı.

Olayları cep telefonuyla kaydeden ve koşarak treni durduran vatandaş, yaşananları şu sözlerle anlattı:

‘Evimiz yakın olduğu için bölgeye bakmaya geldik. Tren yolunun çöktüğünü görünce yetkililere haber verdik. Çağrımızdan 5 dakika sonra bile bir trenin geldiğini görünce o yöne doğru koştuk ve durması için uyardık. Çok şükür tren durabildi, durmasaydı kötü bir sonuç olabilirdi. Rabbim bir şekilde bizi buraya gönderdi.

İşte o anlar ?

haberulas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu