Haber

Roger Waters: Son nefesime kadar İsrail’le savaşacağım

İsrail’in Gazze’de 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 3 bin 457’si çocuk, 2 bin 136’sı kadın olmak üzere 8 bin 306 kişi hayatını kaybetti.

Tüm dünya katliama tepki gösterirken ünlü isimler de tepkilerini dile getirdi.

Tepkisini dile getiren isimlerden biri de dünyaca ünlü rock grubu Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters. Ünlü sanatçı, geçtiğimiz günlerde İsrail zulmüne tepkisini gösterdiği videoyla gündeme gelmişti.

Bugün Roger Waters, sosyal medyada bahisle ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Başka bir görsel yayınlayan Waters, paylaşımının altına şunları yazdı: “Çocukları öldürmeyi bırakın.” Notunu ekledi. Ünlü müzisyen yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”İsrail beni kendi rejimine tehdit olarak görüyor. İsrail’le son nefesime kadar savaşacağım. “2006’da Filistin’e gidip olup biteni gördükten sonra benim için her şey değişti.”dedi.

Ayrıca ünlü şarkıcı “Bana böyle davranırlarsa, Filistinlilere nasıl davranırlar, düşünün. Onları gördüm. Bu çok vicdansız. Onlara karşı tavırları. Halkın ortasında öldürüyorlar. Sürekli vuruyorlar. Ben bunu açığa çıkarmak için elimden geleni yapıyorum. Bunu yapmaya devam edeceğim.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu