Haber

SAMKON, İstiklal Yolu Bisiklet Turu düzenliyor

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON), 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri ​​arasında Cumhuriyet’in 2. yüzyılına adanan ‘Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’nu Samsun’dan Ankara’ya düzenleyecek.

SAMKON, 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri ​​arasında Samsun’dan Ankara’ya ‘Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’ düzenleyecek. Cumhuriyetin 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında ‘Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun Tütün İskelesi’nden indiği noktadan başlayıp, Cumhuriyet’in ilk meclis binasında sona erecek. Etkinlik kapsamında Samsun’dan yola çıkan milli bisikletçiler, 4 günün sonunda Ankara’ya ulaşacak.

Toplam uzunluğu 600 kilometre olan bu özel bisiklet turu, Havza, Amasya, Çorum ve Çankırı gibi tarihi ve kültürel değerlere sahip bölgeleri kapsayacak şekilde 4 gün ve 4 etap halinde devam edecek ve Kahramankazan’da son bulacak. Çeşit genelinde kurulacak etkinlik ve kültür çadırları ve konserler, Milli Mücadele ruhunu yeniden canlandıracak ve bu değerli dönemi genç kuşaklara aktarmak için bir platform sunacaktır. 4 gün sürecek bisiklet türünde; 4 etapta 100 bisikletçi 600 kilometre pedal çevirecek. SAMKON’un düzenlediği ‘Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’ ile çocuk bisikletçiler 1 kilometre pedal çevirerek akranlarıyla yarışacak.

sosyal sorumluluk projesi

SAMKON Genel Lideri Hasan Kaya Aşçı, bu yılki ‘Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’ kapsamında bir sosyal sorumluluk projesine de yer vereceklerini belirterek, “Sosyal sorumluluk projemiz ile güzergah üzerindeki köy okullarına özel bir ziyaret gerçekleştireceğiz. eğitime katkı sağlamak adına bu köy okullarına ulaşarak bu köy okullarına ulaşarak toplam 100 adet bisiklet üretiyoruz.Böylece çocukları bisikletle tanıştırıp sporun güzelliklerini keşfetmelerini sağlayarak unutulmayacak bir hediye sunacağız.” – SAMSUN

havsa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu