Haber

Şanlıurfa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında toplu oylama iddiasına karşı çıkanlar darp edildi.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci oylamasında toplu oy kullanıldığı iddiasıyla çatışma çıktı. Çıkan arbedede CHP eski İstanbul Milletvekili Ali Şeker darbe aldı, telefonu kırıldı.

Akçakale ilçesine bağlı Yazlıca Mahallesi’nde okula toplu oylama yapılacağı iddiasıyla okula giden Şanlıurfa Barosu avukatlarından Ronayi Paydaş, toplu oylamayı engellemeye çalışırken sular altında kaldıklarını iddia etti. Paydaş, arbede görüntülerini sosyal medya hesabından ‘Can güvenliğimiz olmadığı için köyden ayrılıyoruz’ notuyla paylaştı. Görüntülerde, arbede sırasında saldırıya uğrayan bir kişinin avukata, ‘Buraya kimsenin girmeye yetkisi yok. ‘Eğer avukat değil de Tanrı isen giremezsin’ dediği duyuldu.

Şanlıurfa’da bulunan eski CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Karaali Mahallesi’nde kadınların yerine kadınların oy kullandığını öne sürerek duruma karşı çıktı. Bunun üzerine sandık başında Şeker ve gözlemciler tarafından darp edildiğini, arbede sırasında telefonunun kırıldığını söyledi. CHP’li Özgür Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Karalı köyünde ilk turda tüm oyların verildiği görev başında ve tek adaya gitti. tanıklarınız tarafından darp edildi, telefonu kırıldı, çünkü kadınlar yerine oy kullanmak için usulsüzlüklere itiraz etti.Köyde jandarma var ama sayı yeterli değil.Buradan yetkilileri uyarıyoruz.Güvenliğini sağlayın. sandık, meslektaşlarımızın ve gözlemcilerin can güvenliğini sağlamak, kanuna aykırı emir, talimat, talep ve uygulamalar karşısında görevinizi yerine getirmiştir.

Darp edilen Ali Şeker, tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

ihsangazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu