Yaşam

Sennur Sezer Ödülleri Dünya Barış Günü’nde sahiplerini buldu

DİSK Gıda-İş ve Manos Kitap tarafından düzenlenen Sennur Sezer Emek Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri, bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde sahiplerini bulacak. Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi Yıldız Kenter Sahnesi’nde saat 19.00’da gerçekleştirilecek gecede şiir bölümünde Emin Kaya ve Doğu Kaşka, öykü bölümünde ise Hatice Sabah ve Hamdi Topçu’ya ödüller verilecek.

Sunuculuğunu oyuncu Bülent Emrah Parlak’ın yapacağı tören saat 19.00’da başlayacak.

JULIDE RULE BEN ROSA LÜKSEMBURG’U SAHNEYE ÇIKACAK

Jülide Kural, törene gelen konuklara “Ben Rosa Luxemburg’um” adlı oyunu seslendirecek. Kural, Rosa Luxemburg’un çocukluğuna, gençliğine, aşkına, dostluklarına ve engelli bir kadın olarak eril siyaset arenasındaki varoluşuna dair süreci sahneye taşıyacak.

ALTAY ÖKTEM’DEN BARIŞ ŞİİRLERİ

Şair Altay Öktem’in barış şiirleri okuyacağı gecede, Sennur Sezer’i konu alan sinevizyon gösterisi de gösterilecek.

Bu yıl ‘Yabancı Kayıp Yabancı’ sertifikasıyla şiir kategorisinde Emin Kaya birinci oldu. Doğu Kaşka, ‘Güneş Sadece Kurbağaya Zulümdür’ başlıklı belgesiyle Özel Delegasyon Ödülü’ne layık görüldü. Hikaye dalında ise Hatice Sabah’ın ‘Ben Robot Değilim’ başlıklı belgesi birinci seçildi.

Ahmet Tulgar anısına verilen Özel Ödül’ü Hamdi Topçu’nun ‘Limburg Hikâyeleri’ adlı belgeseli kazandı. Ödül töreninde belirtildiği üzere Emin Kaya’nın ‘Dilini Kaybeden Yabancı’, Hatice Sabah’ın ‘Ben Robot Değilim’ ve Hamdi Topçu’nun ‘Limburg Hikâyeleri’ başlıklı belgeleri Manos Kitap tarafından yayımlandı. Törende yazar ve şairler kitaplarını okurları için imzalayacak. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-mezitli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu