Haber

‘Spoofing’ Olarak Adlandırılan ‘Hızlı Flört’ Kafesi Kapatıldı

İstanbul Beyoğlu’ndaki bir kafede ‘eş’ etkinliği düzenlendiği iddiası sosyal medyada gündem oldu. Kafe işletmecisi olayın çok farklı olduğunu söyleyip yanlış anlaşılsa da mekan bugün kapatıldı.

Cihangir’de yaklaşık bir yıldır faaliyet gösteren bir kafede gerçekleşen tanışma etkinliği dün sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.

Etkinlik başlangıçta sadece bekarların katıldığı bir “hızlı flört” etkinliği olsa da, “eş” partisi olarak yayıldı ⬇️

Olaya gelen tepkilerin ardından kafe bugün belediye ekipleri tarafından kapatıldı.

Kafe işletmecilerinden Kaan Gür, sosyal medyaya yansıyan hareketliliğin aksine iş dünyasına yönelik bir buluşma aktivitesi olduğunu savunarak duruma tepki gösterdi.

Sosyal medyada yayılan manzaranın yaklaşık bir ay önce yaşanan olayla ilgili olduğuna değinen Gür, şunları kaydetti:

Dükkanımızı bir etkinlik için kiralamışlardı. İş etkinliği… İnsanlar burada buluşuyor, iş ortaklığı doğuyor. Mühendisler, mimarlar, iş adamları buraya geliyor. Bunu kamuoyu önünde konuştular. Takas tarafları olarak reklam yaptılar. Asla böyle bir şey yoktur. Burası zaten Cihangir’in en işlek caddesi, nasıl böyle bir şey yapabiliriz? Bu etkinlik başka yerlerde 2-3 kez yapıldı. Artık bize komplo kurdular mı bilmiyorum. Böyle saçma bir durumla karşılaştık. Yıllardır bu tıbbi etkinlikler dünyanın her yerinde yapılıyor. Bu sadece arkadaşlık amaçlı bir flört partisidir. Mimarlar geliyor, doktorlar, mühendisler geliyor. Burada buluşurlar, meslekleri hakkında sohbet ederler. Bu aslında bir aile tarafından işletilen bir yer. Komşularımız, mahalle bizi burada tanıyor. Yıllardır burada yaşayan insanlarız. Saçma bir şeyle karşılaştık.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu