Haber

Uğur Dündar’dan Muharrem İnce’ye ‘Aday’ mektubu

ensonhaber.com

Millet ittifakı cephesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından ‘oyları bölüşmek’Muharrem İnce’den adaylıktan çekilmesi istendi.

Muharrem İnce’ye yönelik baskılar sadece siyasetle sınırlı kalmadı, sanat camiasından isimler de devreye girdi.

Sanatçı Müjdat Gezen, Ülke Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seslendi.

Bir mektup yazdı: Aday olursan seçim ikinci tura kalır.

Cumhuriyet gazetesinde mektubunu paylaşan Müjdat Gezen, Muharrem İnce’nin adaylığından vazgeçmemesi halinde seçimlerin ikinci tipte kalacağını belirtti.

Müjdat Gezen tarafından bugün yayınlandı. “İnce’ye açık mektup”Altyazı şu şekilde:

Sevgili Muharrem İnce…

Seni gerçekten sevdiğimi biliyorsun. Bir kere samimiysen, samimisindir. sen bir öğretmensin Düşündüm, taşındım, “Sana bu mektubu yazsam mı, yazmasam mı?” Sonunda, dürüstlüğüne olan inancım galip geldi. Ve yazmaya karar verdim.

Bildiğiniz gibi okulumda yediden yetmişe kadar öğrencilerim var. Toplamda 700 civarında. Bunları ebeveynleriyle çarptığınızda oldukça büyük bir kalabalık oluşuyor. Çabucak, tüm fikir, aday olduğunuzda, Millet İttifakının oy kaybedeceğidir. Seçim ikinci cinsiyete bırakılacak. Ve Erdoğan ne istiyorsa o olacak. Ancak bildiğim kadarıyla yeterli bir demokratsınız. Durumu zihninizde bir kez daha gözden geçirin. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever bir insanın sonradan başının belaya girmesine dayanamıyorum.

Sevgili kardeşim, gerisi sana kalmış.

Her iki durumda da, rica ederim.

Sevgi ve saygılarımla…

Müjdat Gezen’den sonra sıra Uğur Dündar’da: Kaybediyorsunuz

Ancak bu baskı Müjdat Gezen’in çağrısıyla sınırlı kalmadı.

Son olarak gazeteci Uğur Dündar, Sözcü gazetesindeki köşesinden Muharrem İnce’ye seslendi.

dündar, “Araştırmada Genel Başkanı olduğunuz Vatan Partisi’nin barajı geçemeyeceği ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanmasına engel olacağınız öngörülüyor. ayrıca kaybetmek”davet etti.

Uğur Dündar, İnce’ye yaptığı telefon görüşmesinde şunları söyledi:

Anketler, kare görüntüleri kadar umut verici değil. Mesela dün iş dünyası için çok ciddi bir organizasyonun kamuoyu araştırmasını inceledim. Ankette Genel Başkanı olduğunuz Vatan Partisi’nin barajı geçemeyeceği ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanmasına engel olacağınız öngörülüyor. Yani sadece kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda kaybedersiniz!..

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği olur!..

Kıymetli Kardeşim, Sen terbiyeli bir hoca olduğun gibi, kalbi bu vatan için çarpan, Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı bir vatanseversin. Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimlerine aday oluyor. Hayranlık duyduğum, sevdiğim, engin tecrübesi olan vatansever Muharrem İnce’nin siyaset tarihine “kaybeden” olarak geçmesini ve zor durumda kalmasını asla istemem.

Ama çok iyi biliyorum ki “şunu şöyle yap, böyle yap” demek bana düşmez. Bundan sonrası sana kalmış sevgili kardeşim. Her iki durumda da, rica ederim.

Sevgi ve saygı…

Gözden kaçırma Müjdat Gezen’den Muharrem İnce’ye Çağrı! Adaylığınızı geri çekmezseniz, Millet İttifakı kaybeder. Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu