Haber

Yahudi yerleşimciler işgal altındaki Batı Şeria’da hastaları taşıyan ambulansa saldırdı

İşgal altındaki Batı Şeria’da Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu 3 Filistinli yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Batı Şeria’nın Cenin ilçesindeki Yahudi yerleşimciler, 12 yaşındaki hasta bir kızı taşıyan ambulansa saldırdı.

Cenin Devlet Hastanesi’nden Ramallah’taki H-Clinc Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine kaldırılan kızı taşıyan ambulansa yerleşimcilerin saldırması sonucu kızına eşlik eden anne hafif yaralandı. Olay nedeniyle yaklaşık 3 saat gecikmeyle Ramallah’a ulaşan ambulanstaki Filistinli kız oradaki ağır bakımda tedavi altına alındı.

Sağlık Bakanı kınadı

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, ambulansa yapılan saldırıyı kınarken, tüm uluslararası kurumlardan Filistinlilerin ve sağlık çalışanlarının korunması için acilen harekete geçmesini istedi.

İnsani görevlerini yerine getiren vatandaşlara, ambulanslara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin durdurulması için önemli ve acil adımların atılması gerektiğini vurgulayan Sağlık Bakanı, İsrail güçleri ve yerleşimcilerin her gün bu tür saldırılar gerçekleştirdiğini kaydetti.

Nablus’ta araçlı saldırı

Filistin resmi ajansı WAFA’da yer alan haberde, Batı Şeria’nın Nablus ilçesinde Yahudi yerleşimcilerin bir Filistinlinin aracına taş ve şişelerle düzenlediği saldırıda 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

Yerleşimcilerin bölgedeki zeytinliklere de saldırdığı aktarılırken, burada yaklaşık 50 zeytin ağacının zarar gördüğü kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu